1 stycznia 2016 Udostępnij

Lustrzane kinkiety: jak wybrać najlepsze?

kinkiet do łazienkiDublowane kinkiety to świetny sposób na to, aby dodać elegancji każdemu wnętrzu. Trzeba jednak pamiętać, że znalezienie kinkietu, który będzie idealnie pasował do danego pomieszczenia, a jednocześnie nie nadszarpnie budżetu może okazać się naprawdę trudne. Będzie to jednak prostsze, kiedy przed podjęciem ostatecznej decyzji będziemy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

kinkiety łazienkoweOsoba kupująca musi być przede wszystkim świadoma tego, jaki rodzaj oświetlenia będzie tworzony, jaki rodzaj oświetlenia już ma bądź też zamierza osiągnąć, a także jakie metody instalacji wchodzą w grę. Warto pamiętać, że akcenty lustrzane doskonale dodają głębi. Lustra znajdujące się za kinkietami będą odbijały światło.

Trzeba pamiętać, aby zawsze uwzględniać kolor. Lustrzany kinkiet-świeca mający wymienne oprawy to wyjątkowo prosty, a jednocześnie tani wybór, który sprawia, że atmosfera w pomieszczeniu nabiera kompletnie nowego wymiaru. Dublowane kinkiety jeszcze bardziej zwiększają ten efekt. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach za duża ilość takich uchwytów może okazać się przesadą. Tworzyć będą one ostre światło, które jednak nie jest zbyt oczekiwane.

Trzeba także pamiętać o roli, jaką muszą spełnić kinkiety. Należy zastanowić się nad tym czy mają one gwarantować światło, czy jedynie tworzyć atmosferę. Dublowane kinkiety ze świec mogą zapewnić światło, ale bez wątpienia nie sprawdzą się jako jego główne źródło. Kinkiety elektryczne okazują się być lepszym wyborem wówczas, kiedy mają one zapewnić światło w pomieszczeniu. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę również sposób instalacji. Kinkiet świeca montowany jest bezpośrednio na powierzchni ściany. Kinkiety-świece mogą także stać się prawdziwym kaprysem. Kinkiety elektryczne to zawsze bardziej rozbudowany proces instalacji.

kinkiety w łazienceJeżeli w danym miejscu zamontowane jest już źródło światła, cały proces instalacji będzie dużo prostszy. Przystępując do instalacji, należy pamiętać, aby przestrzegać wszystkich procedur bezpieczeństwa. Kiedy wybraliśmy już rodzaj kinkietu oraz jego przeznaczenie, możemy przystąpić do wyboru stylu. Kinkiety dublowane to rozwiązanie niezwykle eleganckie. Nie można jednak zapominać, jak wielką rolę odgrywa kadrowanie. Dostępne ramki są naprawdę różne, co pozwala każdemu klientowi wybrać model idealny dla siebie i dopasowany do własnych oczekiwań.

Anastazja Malka

architekt i dekorator wnętrz;
motto: "Światło potrzebuje cienia."
/Konrad Lorenz/