11 stycznia 2016 Udostępnij

Ściana z kamienia: jaki kinkiet wybrać?

kinkiet a ściana z kamieniaKinkiety to doskonałe rozwiązanie, jeżeli w naszym domu chcemy mieć ciekawe oświetlenie, a zarazem stylową dekorację ściany. Pojawia się jednak pytanie, na jaki kinkiet postawić, kiedy ściana wykonana jest z kamienia?

Cenione rozwiązanie: nowoczesne oświetlenie

stylizowany kinkietPodczas urządzania domu bardzo często zastanawiamy się nad nowoczesnymi, ale równocześnie mającymi nutkę klasyki rozwiązaniami. Szukamy tego, co idealnie będzie harmonizowało się z przestrzenią, w której zamierzamy urządzić swoją oazę szczęścia oraz spokoju. Bez wątpienia istotnym elementem wystroju każdego wnętrza jest oświetlenie. Na rynku znaleźć można wiele rozwiązań w tym zakresie, ale nadal ogromną popularnością cieszą się kinkiety. Dzięki nim można zagospodarować przestrzeń ściany, jednocześnie minimalnie ją wykorzystując.

Mnóstwo rodzajów

kinkietyNa rynku znaleźć można mnóstwo kinkietów. Ofertę producentów otwierają modele proste i klasyczne, które cechują się niezwykłą funkcjonalnością. Zbudowane są one z klosza oraz podstawki. Na ogół wyróżniają się prostym kształtem, który sprawia, że dobre wpasowują się w niemalże każde wnętrze, jednocześnie nie zakłócając stylu, który w nich dominuje. Rozwiązania awangardowe, które tworzone są z myślą o hobbystach i pasjonatach awangardy w wystroju wnętrz, to propozycje już dużo bardziej rozbudowane. Zachwycają ogromną ilością zastosowanych motywów. W bogatej ofercie kinkietów znaleźć można więc te nawiązujące do klasycznych lamp naftowych, ryb, kwiatów, owadów, a nawet wielkich miast.

Szereg form w rozmaitych stylach

Gusta są różne. Nowoczesne kinkiety wyróżniają się nie tylko oryginalną formą, kształtem czy dominującym motywem. To dzisiaj także powrót do tego, co już było, a jednocześnie idealnie może wpisać się w charakter danego pomieszczenia. Kinkiety, które powstały jako inspiracja stylem barokowym czy renesansowym pięknie prezentują się na ścianie dworków, hoteli oraz wszystkich tych miejsc, które urządzone są w stylu dawnym. Oryginalne nowoczesne kinkiety mogą być wykonywane na zamówienie. Klient może wybrać rodzaj materiału, żarówkę, kolorystykę. A warto podkreślić, że naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o materiały, to postawić można na:

- mosiądz;

- drewno;

- chrom;

- metal;

- tworzywa sztuczne;

- kryształ;

- szkło;

- aluminium;

- stal nierdzewna.

Jacek Krakus

architekt wnętrz z wykształcenia i zamiłowania;
motto: "Nie ma światła, które świeciłoby dla siebie samego. Każde szczęście rozjaśnia świat."
/Hans Margolius/