6 stycznia 2016 Udostępnij

Jak wybrać odpowiedni kinkiet?

kinkiet do łazienkiCoraz to większą uwagę zwraca się na wystrój wnętrz. Nic dziwnego, spędzając większość dnia w surowych, biurowych wnętrzach współczesny człowiek chce po pracy zrelaksować się w ciepłym, domowym zaciszu. Na ten przyjazny klimat panujący w pomieszczeniach bez wątpienia wpływa właściwie dobrane oświetlenie.

Jednakże wybór odpowiednich form oświetleniowych nie jest wcale prosty, zważywszy na ogromny asortyment tego typu produktów. Zatem, w poniższym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia. Jak już zostało wspomniane, w salonach meblowych lub oświetleniowych znaleźć można ogromną ilość lamp, jednak spośród nich najbardziej wyróżniają się kinkiety, ponieważ są najbardziej praktycznym i efektownym rozwiązaniem.

Co ważne, ze względu na ogromną ilość wariantów wzorów oraz kolorów - można wybrać taki, który idealnie wkomponuje się w indywidualny charakter wnętrza. Dla przykładu, kinkiety nawiązujące do zamierzchłych epok doskonale sprawdzą się w rustykalnych salonach, zaś te z metalurgicznymi elementami, dodadzą nowoczesnym wnętrzom loftowego charakteru. Przechodząc jednak do meritum, jak wybrać kinkiet?

kinkiet do loftuDecyzja w dużej mierze od dwóch kwestii. Przede wszystkim od miejsca jego montażu i przeznaczenia. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję ma on pełnić we wnętrzu. Jeżeli potrzebujemy źródła delikatnego, rozproszonego światła do stworzenia niepowtarzalnego nastroju w sypialni, tradycyjne kinkiety sprawdzą się tu idealnie. Aczkolwiek, trzeba pamiętać, że kinkiety nie w każdym pomieszczeniu sprawdzą się jako samodzielne źródła światła, ale już do podświetlenia obrazu niezbędne jest oświetlenie kierunkowe, w salonie czy kuchni - warto wspomóc je o jakieś dodatkowe formy.

Na szczęście, w salonach oświetleniowych znaleźć można całe kolekcje zawierające zarówno kinkiety jak i żyrandole, co zdecydowanie ułatwia wybór. Niemniej, bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest łączenie różnych elementów, poszczególnych serii, dzięki czemu można uzyskać niepowtarzalny efekt!

Witold Wit

architekt światła;
motto: "Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka."
/Terry Pratchett/