15 grudnia 2016 Udostępnij

Kinkiet - jak wybrać? Jaki najlepszy?

​Jeśli ktoś chce korzystać z delikatnego światła, które będzie przyjemne i znajdzie się na ścianie to opcją idealną są właśnie kinkiety, które są zróżnicowane pod względem wyglądu. Chodzi o ilość generowanego światła czy dodatków. Wszystko sprawi, że będzie można kupić produkty, które są przygotowane pod kątem różnych wnętrz.

Czym jest kinkiet?

Jeśli mówimy prostym językiem będzie to lampa, która znajduje się na ścianie choć są również modele stojące. Niegdyś służyły one przede wszystkim do oświetlania przestrzeni roboczej, dlatego mają niewielką formę. Obecnie wzornictwo oraz budowa kinkietów tak się zmieniła, że przypominają wiszące lampy.

Światło, które wydostaje się zza kinkietów jest bardzo delikatne, są one bardzo przyjemne i dobrze sprawdzają się przy codziennym użytku. Wykorzystywane są w różny sposób. Mogą one stanowić rolę oświetlenia dodatkowego albo dekoracyjnego. Często stosuje się w miejscach, gdzie brak jest miejsc na duże lampy.

Nie będzie można zapominać także o oświetleniu kierunkowym. Jeśli chodzi o te różne dostępne kinkiety rynek jest tak zróżnicowany, żę będzie można z tych kilku rodzajów coś atrakcyjnego zawsze dla siebie wybrać.

Kinkiet łazienkowy

W takim pomieszczeniu jest to najczęściej element dodatkowy przy lustrze. To on sprawi, że w czasie porannej toalety jest odpowiednia ilość światła. Trzeba jednak zadbać o to, by mieć produkt z odpowiednią klasą szczególności. To ona ochroni przed rozchlapaną wodą.

Kinkiet w sypialni

W tym przypadku najczęściej będzie to jako gustowna nocna lampka, która znajduje się blisko łóżka. Jaki kinkiet do czytania będzie najlepszy? W takim przypadku powinniśmy zakupić lampę z kloszem otwartym, który będzie kierowany w dół albo też w bok. Istotna będzie również moc żarówki. Kinkiety w sypialni to jednak nie tylko oświetlenie łóżka. Może być to również ogólne oświetlenie, które ma gustowną formę i stonowaną barwę, dlatego jest dobrym wyborem. Można je tak dopasować, że kinkiet do wystroju sypialni będzie pasował.

Jacek Krakus

architekt wnętrz z wykształcenia i zamiłowania;
motto: "Nie ma światła, które świeciłoby dla siebie samego. Każde szczęście rozjaśnia świat."
/Hans Margolius/